REKLAMA
Znaleziono 439 wyników
[Głogów] Przebudowa hotelu pracowniczego na bloki komunalneinwestycja
Pokaż inwestycję
[Głogów] Przebudowa hotelu pracowniczego na bloki komunalne
Głogów, Kopernik
[Lublin] Osiedle "Bluszczowa"inwestycja
Pokaż inwestycję
[Lublin] Osiedle "Bluszczowa"
Lublin, Ponikwoda
inwestycja
Pokaż inwestycję
[Poznań] Rozbudowa Szpitala im. Jonschera
Poznań, Jeżyce
[Lublin] Nowe bloki na Węglinieartykuł
Pokaż artykuł
[Lublin] Nowe bloki na Węglinie
Co najmniej sześć nowych budynków powstanie wkrótce przy ul. Jantarowej w Lublinie. Osiedle wybuduje...
[Wrocław] Bloki na Popowicach będą kolorowe [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Bloki na Popowicach będą kolorowe [WIZUALIZACJE]
PRL-owskie bloki na wrocławskim osiedlu Popowice prawdopodobnie zmienią swoje oblicze. Mają zyskać n...
Powstający w Ostrołęce wielki blok gazowo-parowy o mocy 745 MW gotowy w 70 proc.artykuł
Pokaż artykuł
Powstający w Ostrołęce wielki blok gazowo-parowy o mocy 745 MW gotowy w 70 proc.
Powstający w Ostrołęce blok gazowo-parowy o mocy 745 MW to jedno z dwóch kluczowych przedsięwzięć Grupy Energa w zakresie budowy niskoemisyjnych źródeł bilansujących Krajowy System Elektroenergetyczny. Realizacja projektu w Ostrołęce obejmuje kompleksowe przygotowanie bloku energetycznego w formule EPC (Engineering, Procurement, Construction), czyli „pod klucz”, w tym: prace projektowe, nadzór nad zakupami, dostawami oraz robotami budowlanymi.
Rusza budowa nowej, wielkiej elektrowni gazowo-parowej (CCGT) w Gdańskuartykuł
Pokaż artykuł
Rusza budowa nowej, wielkiej elektrowni gazowo-parowej (CCGT) w Gdańsku
Konsorcjum firm wybranych do realizacji elektrowni gazowo-parowej w Gdańsku oficjalnie przejęło od inwestora – CCGT Gdańsk Sp. z o.o. – plac budowy nowego bloku. Jeszcze w tym miesiącu podjęte zostaną pierwsze prace ziemne.
Kolejny ważny krok ku geotermii w Poznaniuartykuł
Pokaż artykuł
Kolejny ważny krok ku geotermii w Poznaniu
Miasto Poznań oraz Innargi podpisały umowy użytkowania dwóch miejskich działek, na których mogą powstać ciepłownie geotermalne - w ramach realizowanej przez Veolię strategii dekarbonizacji poznańskiej sieci ciepłowniczej. To kolejny krok, który przybliża stolicę Wielkopolski do korzystania z czystego i stabilnego źródła energii odnawialnej, jaką jest geotermia.
Stolica Wielkopolski chce mieć trzy ciepłownie geotermalneartykuł
Pokaż artykuł
Stolica Wielkopolski chce mieć trzy ciepłownie geotermalne
Miasto Poznań oraz Innargi podpisały umowy użytkowania dwóch miejskich działek, na których mogą powstać ciepłownie geotermalne - w ramach realizowanej przez Veolię strategii dekarbonizacji poznańskiej sieci ciepłowniczej.
[Wrocław] Kominki gazowe w mieszkaniach – nowe propozycje we Wrocławiuartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Kominki gazowe w mieszkaniach – nowe propozycje we Wrocławiu
Mieszkanie wyposażone w kominek gazowy to ciekawa oferta dla osób preferujących funkcjonalność i est...
Enea inwestuje rekordowe 4,4 miliarda złotychartykuł
Pokaż artykuł
Enea inwestuje rekordowe 4,4 miliarda złotych
Grupa Enea podsumowała trzy kwartały 2025 roku. Poinformowała, że przeznaczyła już 4,4 mld zł na inwestycje – to dwa razy więcej niż rok wcześniej. Największe środki trafiły w odnawialne źródła energii, ale spółka rozbudowuje też infrastrukturę sieciową, rozwija nowe bloki gazowe oraz zazielenia energetykę węglową.
Głogów otrzymał kolejną dotację na budowę mieszkań w ramach TBS artykuł
Pokaż artykuł
Głogów otrzymał kolejną dotację na budowę mieszkań w ramach TBS
Głogów otrzymał kolejną dotację, w wysokości o 3.765.000 zł, ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa na budowę mieszkań dla głogowian w ramach TBS. Będzie to kolejny, oznaczony nr 23, budynek na os. Żarków.
Wielka inwestycja w bezpieczeństwo gazowe Polski. Powstanie trzeci Terminal LNG [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Wielka inwestycja w bezpieczeństwo gazowe Polski. Powstanie trzeci Terminal LNG [FILM]
Cztery podmioty zakontraktowały długoterminowy dostęp do usług terminala FSRU 2. Oznacza to, że w Zatoce Gdańskiej powstanie drugi terminal FSRU, a Polska będzie dysponować trzema terminalami LNG o łącznej mocy regazyfikacji ponad 20 mld m3 gazu rocznie. GAZ-SYSTEM konsekwentnie wzmacnia pozycję Polski na regionalnym rynku gazu, a dziś spółka stoi przed szansą stworzenia jednego z najważniejszych punktów dostępu do globalnego rynku LNG w Europie Środkowo-Wschodniej.
[Boguchwała] Budynki wielorodzinne  Boguchwałainwestycja
Pokaż inwestycję
[Boguchwała] Budynki wielorodzinne Boguchwała
Boguchwała
[Wrocław] Citylink rozpoczyna budowę magazynów Small Buissnes Units we Wrocławiuartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Citylink rozpoczyna budowę magazynów Small Buissnes Units we Wrocławiu
W północno-zachodniej części Wrocławia, tuż przy wrocławskim stadionie, jedynie 300 metrów od autost...
Jagodno Parkinwestycja
Pokaż inwestycję
Jagodno Park
Wrocław, Krzyki, Stanisława Drabika
inwestycja
Pokaż inwestycję
[Lublin] SkyHouse
Lublin, Węglin Południowy, Kryształowa
Dekarbonizacja największego źródła ciepła w Elektrociepłowni PGE Energia Ciepła w Gdyni [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Dekarbonizacja największego źródła ciepła w Elektrociepłowni PGE Energia Ciepła w Gdyni [FILM]
W Elektrociepłowni gdyńskiej trwa budowa Kotłowni Rezerwowo-Szczytowej nr 2, w której w lutym br. PGE Energia Ciepła zainicjowała proces odchodzenia od węgla i przejścia na paliwo niskoemisyjne, czyli gaz. Zamontowane zostały już trzy kotły wodne – olejowo-gazowe o mocy 30 MW każdy, stanął komin dla nowego źródła wytwórczego, a budowa budynku kotłowni została już praktycznie zakończona.
[Dolny Śląsk] AT Trans nowym inwestorem w Bielawskim Parku Przemysłowymartykuł
Pokaż artykuł
[Dolny Śląsk] AT Trans nowym inwestorem w Bielawskim Parku Przemysłowym
Miasto Bielawa sprzedało właśnie kolejną działkę inwestycyjną na terenach przeznaczonych pod działal...
Wrocław: Domax Development buduje bloki na Lipie Piotrowskiej [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Wrocław: Domax Development buduje bloki na Lipie Piotrowskiej [WIZUALIZACJE]
Oławski deweloper rozszerza swoją ofertę w stolicy Dolnego Śląska. Zrealizuje przy ulicy Tymiankowej...
REKLAMA